Nabożeństwo online

Następna transmisja rozpocznie się za
Dni
:
Godzin
:
Minut
:
Sekund

Następna transmisja: 01 maja 2022, godz: 11:00

kazania

z poprzednich nabożeństw

hitorie

Bóg może wszystko zmienić

“Lekcja zaufania”, Bartosz

Kilka lat temu wraz z moją żoną przeżyliśmy koszmar. Nasz starszy synek urodził się jako wcześniak i zaraz po porodzie zaczęły się jego zdrowotne problemy. Pierwszy rok jego życia spędziliśmy w różnych szpitalach. Kolejne diagnozy sprawiały, że traciliśmy nadzieję. Nie mogłem zrozumieć dlaczego moje dziecko musi tak cierpieć. Przez cały ten okres wspierał nas kościół. Dzisiaj nasz synek jest zdrowym chłopcem, a my jesteśmy wdzięczni Bogu za to, że pomógł nam przeżyć to, co najtrudniejsze.

“Serce sługi”, Mateusz

Wychowałem się w chrześcijańskiej rodzinie, więc wiedziałem na czym polega wiara. Dorastając, zacząłem szukać wymówek, bo wiedziałem, że nie jestem doskonały. Miałem w kościele dobrych znajomych, ale czułem się tam nieswojo, ponieważ nie przeżywałem tego, co oni. Wszystko zmieniło się, kiedy poszedłem do chrześcijańskiej szkoły muzycznej. Poznałem ludzi, którzy są pełni pasji nie tylko dla muzyki, ale także dla Boga. Zainspirowali mnie oni do szukania. Odkryłem, że nie muszę mieć idealnego życia, aby służyć Bogu.

“Koniec z nienawiścią”, Mirek

Pochodzę z rodziny, gdzie obecny był alkohol i przemoc. Mimo że od zawsze miałem świadomość istnienia Boga, przestał mnie On interesować. Zacząłem trenować karate, poszedłem do wojska. Stałem się osobą agresywną, którą napędzała nienawiść. Spotkałem jednak człowieka, który opowiedział mi o Jezusie i o Jego miłości. Zacząłem czytać Pismo Święte. Dzięki wsparciu innych wierzących zrozumiałem swoją grzeszność i wielką Bożą łaskę. Jestem dzisiaj świadomym i szczęśliwym chrześcijaninem.

“Cud ocalenia”, Jan

Przez większość mojego zawodowego życia pracowałem jako górnik, pod ziemią. Była to praca bardzo niebezpieczna. Przeżyłem wiele momentów stresowych, ale jeden pamiętam szczególnie. Byłem odpowiedzialny za człowieka, który wykonywał ryzykowne zadanie. Codziennie modliłem się o ochronę swoją i tego mężczyzny. Zdarzył się jednak wypadek, co w kopalni często kończy się tragicznie. Pamiętam głośny wybuch i niesamowitą ciemność. Dzięki Bożej łasce wszystko jednak skończyło się dobrze.

“Łaska zamiast uczynków”, Elżbieta

Byłam wychowana w religijnej rodzinie. Zawsze chciałam być dobrym człowiekiem. Moje życie było wypełnione dobrymi uczynkami. Starałam się robić ile mogę, by zasłużyć sobie na łaskę Boga. Chodziłam do kościoła, modliłam się, pomagałam innym. Mimo starań nie mogłam pozbyć się strachu przed śmiercią, bo wciąż nie byłam pewna, czy zrobiłam wystarczająco dużo, by pójść do nieba. Dzięki ewangelicznie wierzącym ludziom poznałam jednak dobrą nowinę o Jezusie i Jego dziele, dzięki któremu nie muszę polegać na swoich uczynkach.

“Wolność dzięki akceptacji”, Magda

Jestem dzisiaj szczęśliwą kobietą, żoną i matką, ale nie zawsze tak było. Kiedy byłam nastolatką uległam presji, by mieć idealne ciało. Myśli o tym, że jestem brzydka i gruba nie pozwalały mi normalnie funkcjonować. Niszczyły mnie, moje relacje z ludźmi i przede wszystkim z Bogiem. Skupiałam się tak bardzo na sobie, że nie widziałam nikogo więcej. Kiedy odnalazłam swoją prawdziwą wartość w Chrystusie, moje problemy się skończyły i mogę żyć dzisiaj w wolności.

formularz

Napisz do Nas

   
  lokalizacja

  Nasz adres

  Kościół Chrystusowy w RP
  Zbór “Nowe Życie” w Polkowicach
  ul. K. B. Kominka 18, 59-100 Polkowice

  E-mail:
  kontakt@zbornowezycie.pl

  Nabożeństwa:
  Środa, godz. 18:00
  Niedziela, godz. 11:00

  Potrzebujesz modlitwy?

  Pamiętaj, że nie jesteś sam! Chętnie pomodlimy się o Ciebie, gdyż wierzymy, że Bóg słyszy nasze prośby.