Szkółkowy Konkurs Wiedzy Biblijnej (2017 r.)

Dnia 07 kwietnia 2017 roku mieliśmy wspaniały zaszczyt zorganizować I Szkółkowy Konkurs Wiedzy Biblijnej, w którym udział wzięły dzieci w wieku szkolnym. Ponieważ konkurs miał charakter potyczek grupowych, toteż zgłoszeni uczestnicy zostali podzieleni na trzy zespoły. Każda z drużyn otrzymała swobodę przyjęcia nazwy własnej. W efekcie, rozgrywki toczyły się pomiędzy następującymi zespołami: Bibliści, Apostołowie oraz Wierni, a zakres materiałowy dotyczył Ewangelii wg św. Marka.

Konkurs składał się z 7 zadań takich jak chociażby znajomość wersetów z Biblii, krzyżówka czy możliwie najwierniejsza inscenizacja historii biblijnej. Zmagania toczyły się pod czujnym okiem 5-osobowego Jury, w skład którego wchodziły osoby oceniające możliwie obiektywnie, gdyż nie były związane z prowadzeniem niedzielnych czy tygodniowych zajęć szkółkowych.

W toku rywalizacji okazało się, że poziom jest niesamowicie wyrównany i każda z drużyn mogła poszczycić się zbliżonym bilansem punktowym. Ostateczni zwycięzcy zostali wyłonieni różnicą zaledwie jednego punktu, co świadczy o wspaniałym przygotowaniu uczestników oraz wysokim poziomie współzawodnictwa.

Po zakończeniu wyczerpujących potyczek uczestnicy wydarzenia zostali zaproszeni na stołówkę, gdzie oczekiwał ich pyszny poczęstunek, natomiast Jury mogło przygotować się do ogłoszenia wyników, rozdania nagród i zamknięcia spotkania. I miejsce padło łupem drużyny Apostołów (241 pkt), II miejsce zajęli Wierni (240 pkt), natomiast III lokata przypadła zespołowi Biblistów (239 pkt). Wszystkie dzieci, w podziękowaniu za nieprzeciętne przygotowanie, otrzymały medale, dyplomy oraz drobne upominki. Podczas całego konkursu panowała świetna atmosfera i dobra zabawa, a dzieci rozstawały się z szerokim uśmiechem na twarzy. Chociaż był to pierwszy taki konkurs organizowany w naszym kościele, to jednak z całą pewnością już teraz możemy powiedzieć, że… na pewno nie był to ostatni!

image
Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia!